۰ نظر اشتراک گذاری

کتاب مجمع ملکوتیان

فروشگاه کتاب شهدایی
کتاب مجمع ملکوتیان

کتاب مجمع ملکوتیان که خاطرات چهل شهید شاخص روحانیت در یکصد سال اخیر را در خود جای داده است؛ تلاش می کند تا علاوه بر زدودن غبار فراموشی از چهره­ی این بزرگان، دریچه­ ای از "سبک زندگی اسلامی" را در پیش چشم مخاطبان بگشاید.

فصل های کتاب بر اساس دوره های زمانی در تاریخ معاصر دسته بندی شده و بر آن اساس، شهدای شاخص هر دوره مورد بررسی قرار می گیرند. بوستان اول: گام های عاشورایی (شهدای دوران مشروطه)، بوستان دوم: پگاه سرخ (شهدای آغاز نهضت تا پیروزی انقلاب اسلامی)، بوستان سوم: سجاده وصال (شهدای محراب)، بوستان چهارم: ترنم هجران (شهدای نهضت های جهانی شیعی) بوستان پنجم: معراج خرَد (شهدای ترور صدر انقلاب اسلامی) و بوستان ششم: راز پرواز (شهدای هشت سال دفاع مقدس).
شهدای روحانیت در تاریخ معاصر، همیشه جزء اصلی ترین هسته مبارزه با مستکبران بوده اند؛ اما در تاریخ شفاهی معاصر، آنگونه که باید و شاید به ایشان پرداخته نشده است.

زندگینامه و عکس شهید، خاطرات، گلچین بیانات، وصیتنامه و سخن بزرگان در مورد شهید؛ مطالبی است که برای معرفی هر شهید در نظر گرفته شده است و در ضمن این مطالب، سبک اسلامی زندگی این شهیدان را نشان می­دهد.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی