۱ نظر اشتراک گذاری

طلبه شهید رمضان جعفری

شهدای روحانی
طلبه شهید رمضان جعفری

طلبه شهید رمضان جعفری در سال ۱۳۴۷ در محله خولنجان شهرستان مبارکه قدم بر عرصه خاکی دنیا نهاد و با وجود نورانیش صفا و معنویت را به خانواده زحمتکش و مهربانش هدیه داد. وی بعد از اتمام دوران راهنمایی وارد مدرسه علمیه امام محمّدتقی(ع) مبارکه شد و به کسب علوم و معارف قرآن و عترت(ع) مشغول شد. وی همچنین مدتی نیز در مدرسه علمیه امام جعفر صادق(ع) اصفهان مشغول و سپس روانه حوزه علمیه مقدسه قم شد و در مدرسه علمیه بعثت، جان تشنه علم و دانش خویش را سیراب نمود که ناگاه آتشفشان عشق الهی در وجودش فوران کرد و کالبد وجودش را ذوب نمود وچاره‌ای نیافت جز اینکه راهی سرزمین عشاق الهی شود. پس با کوله‌باری از عشق و شوریدگی بر سرزمین افلاکیان قدم نهاد و سرانجام در چهارم دی ماه ۱۳۶۵ با شرکت در عملیات کربلای چهار در جزیره ام‌الرصاص به شهادت رسید و جسم پاک و مطهرش بعد از ۱۱ سال دوری و فراق در تیر ماه ۱۳۷۶ همزمان با ۲۸ صفر به خولنجان انتقال داده شد و در کنار تربت پاک همرزمان و یاران شهیدش به خاک سپرده شد.

پدر بزرگوارشهید: 

یک شب قبل از شب یلدا او برای فراگیری دوره غواصی همراه با یکی از همرزمانش که اهل ورامین بود به خانه آمدو گفت: ایشان از خانوده‌اش دور و در این دیار غریب است. پس موجبات آرامش او را فراهم کنید، تا مبادا احساس غربت نماید. بعد از گذشت چند روزی هر دو خداحافظی نموده و راهی جبهه شدند و باهم نیز به فیض رفیع شهادت نائل آمدند و این آخرین دیدار من با او بود. و اما خبر شهادت رمضان را از زبان همرزمانش شنیدم و مطلع شدم که ایشان در عملیات کربلای چهار در جزیره ام‌الرصاص، مفقودالاثر گردیده است و من همان شب در عالم رویا او را با جسمی پاره پاره و غرق در خون نظاره کردم، که به من می‌نگریست و می‌گفت پدرجان چرا دیر آمدی؟ بعد از آن شب عازم جبهه شدم و جای جای آن را گشتم ولی او را نیافتم، تا اینکه بعد از یازده سال دوری و فراق، جسم مطهرش را باز گرداندند و در جوار شهدا به خاک سپردند. 


‍ طلبه شهید در بیان دوست و همرزمش، علیرضا اسلامی‌فر: 

ازهمان ابتدای ورود رمضان، به مدرسه علمیه امام محمّدتقی(ع) مبارکه شاگرد ممتاز و برجسته حوزه محسوب می‌شد و با هوش سرشارش تمامی دروس را به سرعت فراگرفت، بعد از انتقال به شهر مقدس قم، در مدرسه علمیه بعثت مشغول به تحصیل گشت و در کنار دوستان شهیدی همچون اسماعیل ایرانپور، ضمن کسب فیض از مجاورت حریم قدسی آستان حضرت معصومه(س) به کسب علوم و معارف قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) پرداخت و هر از چند گاهی به حجره ما در مدرسه علمیه امام محمّد باقر(ع) می آمد و گاهی نیز به اتفاق ایشان در جلسات عمومی اخلاق که توسط آیت‌الله مشکینی در مسجد اعظم قم برگزار می‌گردید، شرکت می‌کردیم. در سال 1365 شوقمندانه ، چشمان خویش را رو به پنجره باغستان سر سبز ایثار و شهادت گشود و راهی جبهه شد که در اولین اعزامش در قسمت تبلیغات لشگر هشت نجف اشرف مشغول به خدمت شد و برای بار دیگر که به جبهه اعزام شد به گردان رزمی حضرت رسول(ص) رفت و به عنوان تخریب‌چی طلایه‌دار و پیشتاز نیروهای رزمنده شرکت کننده در عملیات کربلای چهار گردید و سرانجام نیز در اولین روز همین عملیات، در تاریخ چهارم دی ۱۳۶۵ جام گوارای شهادت را نوشید و به خیل عظیم عاشقان الهی پیوست .

نظرات (۱)

  1. instagramha
    موفق و پیروز باشید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی