۴ نظر اشتراک گذاری

شهید سید محسن مهاجر

شهدای شاخص پوستر شهدا شهدای انقلاب
شهید سید محسن مهاجر


( برای دریافت پوستر در ابعاد و کیفیت اصلی کلیک کنید )

دانشجوی شهید سید محسن مهاجر

از فعالان مبارزه با رژیم ستم شاهی

زندگینامه:

شهید سید محسن مهاجر در سال 1337 در خانواده ای که با قداست نبوی و دیانت علوی الفت دیرینه داشتند متولد گردید. پس از گذراندن دوران تحصیل وارد دانشکده انستیتوی تکنولوژی اصفهان گردید. دوران دبیرستان و دانشجویی او با انسجام جنبش مردمی دربرابر رژیم پهلوی همزمان بود و سید محسن محکم و استوار با رضای خدا مبارزه خویش را آغاز کرد و در دانشگاه و سراسر شهر حماسه هایی به وسعت زمان آفرید. او که تجربه پیران هزاران ساله را یک شبه طی طریق کرده بود به غیر از خدا از احدی خوف نداشت و مزدوران ساواک از اقدامات او به تنگ آمده بودند. با یک دستگاه تکثیر و چند دستگاه ضبط صوت به چاپ اعلامیه و مقالات ضد رژیم و پخش نوارهای سخنرانی حضرت امام (ره) همت گماشت و با راه اندازی و شرکت در تظاهرات به طور علنی نفرت خود را از استبداد شاهنشاهی فریاد می کرد و سرانجام در سوم آبانماه پنجاه و هفت پس از انجام غسل شهادت و یک شب زنده داری جاوید که هنوز در خاطر نزدیکانش زنده مانده است با شرکت در تظاهرات و در اثر انفجار نارنجک دست ساز که برای مبارزه با رژیم می ساختن به آرزوی خود نائل آمد و برای همیشه نامش جاوید ماند.

خط

وقتی مادر بر بالین جوان به خون غلطیده اش نشست همه چشم به دهان او دخته بودند. شکستن بغض یک مادر خود دنیایی است، دنیایی که او به پای فرزندش ریخته بود. اما ناگهان در میان انبوه بهت و حیرت صدای مادر شکفت و اینگونه گفت : خداوندا بزرگترین و بهترین و عزیزترین فرزندم را در راه تو قربانی کردم امیدوارم مورد قبول تو واقع شود. همه ساکت بودند و ناگاه صدای تکبیر سکوت را شکست. پیکر شهید را شبانه چون مادرش زهرا (س) غسل دادند و بر دوش قلبهای پر از انقلاب تشییع کردند. مراسمی که با تمام جو خفقان آن زمان نهضتی را در پی داشت.

نظرات (۴)

 1. محمد
  سلام .قبر شهید مهاجر کجا میباشد .
  ممنون اگه راهنمایی کنید.
  همون شهید مهاجر محسن اباد برخوار میباشد؟
  • ۱۹ خرداد ۹۵، ۱۹:۲۲
   سلام علیکم
   بله همون شهید هستند
 2. بهنام ربیعی
  سلام خدارحمتش کنه

 3. رز
  این شهید تو مبارزات هم رزم عموی شهیدم بودن(البته عموم توی اون دوران جانباز میشن و تو جنگ شهید میشن) و فامیلی ما برگرفته از فامیلی این شهید هست روحشون شاد
 4. علی
  سلام ببخشید مزارش کجاس؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی